2020/11/26
۱۳۹۹ پنج شنبه ۶ آذر
حال چنگیر جلیلوند دوبلور پیشکسوت رو به وخامت گذاشت / دعا برای صدای ماندگار

حال چنگیر جلیلوند دوبلور پیشکسوت رو به وخامت گذاشت / دعا برای صدای ماندگار

دبیر هیات تحریریه مجله فیلم از حال وخیم چنگیز جلیلوند، دوبلور پیشکسوت کشورمان به دلیل ابتلا به کرونا خبر داد.

به گزارش هنرنوشت، چنگیز جلیلوند که از حدود یک ماه پیش گرفتار ویروس کووید ۱۹ شده، از روز پنجشنبه ۲۹ آبان به دلیل شرایط نامناسب ریوی، در بیمارستان خاتم‌الانبیا بستری شده است.

 

جلیلوند یکی از مشهورترین گویندگان و دوبلورهای ایران است که در فیلم‌های سینمایی خارجی به ‌جای مارلون براندو، پل نیومن، ریچارد برتون، کلینت ایستوود، دین مارتین و... صحبت کرده است.

 

عباس یاری، دبیر هیات تحریریه مجله فیلم، با اعلام خبر ابتلا و همچنین وخامت حال چنگیز جلیلوند در اینستاگرام خود نوشت: 

«چند ماه پیش با چنگیزخان جلیلوند که منزل یکی از دوستانم بود، تلفنی حرف زدم، از هر دری گفتیم و خندیدیم، اصرار داشت که من هم به دیدن‌شان بروم، اما متاسفانه تهران نبودم و قراری دیگر گذاشتیم که امکان‌پذیر نشد. هفته پیش برایم پیام فرستاد که حالش خوب نیست و بعد از مرخص شدن از بیمارستان گاندی، مشکل ریوی دست از سرش بر نداشته است. متاسفانه ساعتی پیش، یکی از دوستان پزشکم با این پیام، من را کاملا نگرانِ حال این چهره برجسته و ماندگار دوبله ایران کرد: عباس جان، استاد چنگیز جلیلوند یک ماهی است که کرونا گرفته‌اند و حال‌شان از دیشب به وخامت گراییده؛ با مشکلات فراوان، امروز موفق شدیم در بیمارستان خاتم‌الانبیا بستری‌شان کنیم. حال‌ استاد اصلا خوب نیست، کرونا هشتاد درصد ریه را درگیر کرده. باید برای سلامتی او دعا کنیم.» 

 

چنگیز جلیلوند متولد ۱۳۱۹ در شیراز است و کار گویندگی را از سال ۱۳۳۶ آغاز کرده است. مشهورترین گویندگی‌های این هنرمند در فیلم‌های سینمایی خارجی به‌جای مارلون براندو، پل نیومن، برت لنکستر، ماکسیمیلیان شل، ریچارد برتون، پیتر اوتول، یول براینر، کلینت ایستوود، دین مارتین و ... بوده است.

 

منبع: همشهری آنلاین

انتهای پیام/

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.